Mercedes-Benz L 319/Metz – Freiwillige Feuerwehr Walsrode (Niemcy)

Mercedes-Benz L 319 to samochód użytkowy produkowany w latach 1955-1968. Auto pod względem wielkości plasuje się między przeciętnym minibusem a lekkim samochodem ciężarowym. Samochód oferowany był w licznych wersjach nadwozia, dostępne były zabudowy specjalistyczne, ciężarowe jak i typu van, oprócz tego możliwa była aranżacja na minibus. Auto dostępne było z silnikami diesla o mocy 44 i 56 KM, a także z jednostkami benzynowymi o mocy 66 i 81 KM. Skrzynia biegów była czterobiegowa, manualna, a napęd przekazywany był na tylne koła.

Metz to niemiecka firma produkująca zabudowy pożarnicze, istniejąca w latach 1842-1998. Główna siedziba firmy mieściła się w Karlsruhe. Spółka została zakupiona przez firmę Rosenbauer.

Freiwillige Feuerwehr Walsrode to ochotnicza straż pożarna, służąca w niemieckim mieście Walsrode położonym w landzie Dolna Saksonia. Jest to duża jednostka, posiadająca na stanie kilkanaście pojazdów specjalistycznych. Formacja prowadzi także młodzieżową drużynę pożarniczą.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez Hachette we francuskiej serii modeli „Camions et Véhicules de Sapeurs Pompiers” jako numer 81. Model wyposażony jest w obrotową, trzyodcinkową, rozkładaną drabinę pożarniczą. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, niemieckie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *