Chevrolet Camaro – Gulf Breeze Police Department (USA)

Chevrolet Camaro piątej generacji to amerykański samochód typu muscle car, produkowany w latach 2009-2015. Auto dostępne było z sześcioma silnikami benzynowymi o mocy od 323 do 580 KM. Camaro tej generacji zostało wykorzystane w filmie „Transformers” (grało w nim autobota Bumblebee). Standardowe wyposażenie pojazdu obejmowało m.in. 18 lub 20-calowe alufelgi, skórzaną tapicerkę, klimatyzację manualną, system audio firmy Boston Acoustic wyposażony w port USB i Bluetooth o mocy 245 W, reflektory ksenonowe, przednie, boczne i kurtynowe poduszki powietrzne, czujniki parkowania oraz kamerę cofania i system stabilizacji oraz kontroli trakcji.

Gulf Breeze Police Department to wydział policji miasta Gulf Breeze na Florydzie. Obecnie liczy on dwudziestu etatowych funkcjonariuszy.
D.A.R.E. (Drug Abuse Resistance Education) to amerykański, edukacyjny program antynarkotykowy, stworzony w 1983 przez LAPD. W ramach programu wiele wydziałów policji w USA prowadzi szeroko zakrojone działania prowadzące do zmniejszenia liczby osób uzależnionych od narkotyków, członków gangów narkotykowych oraz popełnianych przez nich przestępstw. D.A.R.E. jest czołową częścią amerykańskiej „wojny z narkotykami”. Budżet programu wynosi około 4 mln USD rocznie.

Prezentowany model to konwersja miniatury wersji cywilnej w skali 1:43, wyprodukowanej przez firmę Welly. Model jest wzorowany na Camaro, które wydział policji w Gulf Breeze otrzymał od lokalnego dealera Chevroleta, George’a Moore’a, do realizacji zadań programu D.A.R.E.. Samochodem na co dzień porusza się sierżant Nguyen. Lista prac obejmowała wykonanie i nałożenie kalkomanii oraz tablic rejestracyjnych, a także pomalowanie odbłyśników reflektorów i lusterka wewnętrznego. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *