Opel Frontera – Polizei (Niemcy)

Opel Frontera pierwszej generacji to samochód typu SUV produkowany w latach 1991-1998. Samochód posiadał nadwozie zbudowane na ramie i dostępny był w wariancie trzy- i pięciodrzwiowym. Frontera była oferowana z silnikami benzynowymi o mocy od 115 do 136 KM oraz z jednostkami diesla o mocy od 100 do 115 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna – pięciobiegowa lub automatyczna – czterobiegowa. Napęd przenoszony był na tylne koła z dołączanym przodem. W 1998 Opel zaprezentował nową generację Frontery, która była produkowana do roku 2003.

Niemiecka policja (Polizei) jest formacją, której zadaniem jest strzeżenie porządku wewnętrznego na terenie Niemiec. Policja w Niemczech nie posiada scentralizowanej struktury, a jej funkcjonariusze są urzędnikami poszczególnych landów związkowych. W każdym kraju związkowym działa jego policja, tzw. Landespolizei – jednostek takich jest w Niemczech 16. Oprócz tego, w Niemczech działają trzy formacje policyjne na szczeblu federalnym – są to Bundespolizei (Policja Federalna), Bundeskriminalamt (Federalny Urząd Kryminalny) i Polizei beim Deutschen Bundestag (Polizei DBT; Policja przy Bundestagu). Przez wiele lat wiodącym kolorem zarówno radiowozów, jak i mundurów niemieckiej policji był kolor zielony. Od roku 2004 nastąpiła jednak zmiana i obecnie głównym kolorem jest niebieski – radiowozy są malowane w unijny, srebrno-niebieski schemat, a funkcjonariusze noszą granatowe mundury.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wydana przez wydawnictwo 
Eaglemoss w niemieckiej serii modeli „Opel Collection„. Modele w niej wydane były produkcji firmy IXO, a prezentowana Frontera otrzymała w niej numer 83. Miniatura nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, niemieckie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *