Peugeot 806 – Service départemental d’incendie et de secours (Francja)

Peugeot 806 to samochód osobowy typu van klasy średniej, produkowany w latach 1994-2002. Model był bliźniakiem Lancii Zety, Fiata Ulysse oraz Citroëna Evasion. W 1998 auto przeszło facelifting. Samochód oferowany był z pięciodrzwiowym nadwoziem. 806 napędzane było silnikami benzynowymi o mocy od 99 do 147 KM oraz jednostkami diesla o mocy od 90 do 109 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna bądź automatyczna, a napęd przenoszony był na przednią oś. Następcą modelu został Peugeot 807.

Service départemental d’incendie et de secours (Departament straży pożarnej i ratownictwa, SDIS) to organizacja zawodowej straży pożarnej we Francji. Formacja ta odpowiedzialna jest za standardowe zadania straży pożarnej, do których należy nie tylko gaszenie pożarów, ale również ratownictwo wodne, wysokościowe, chemiczne, pomoc ofiarom wypadków, poszukiwanie osób zaginionych, profilaktyka przeciwpożarowa, sprawdzanie bezpieczeństwa pożarowego obiektów itp. Każdy regionalny oddział SDIS we Francji (za wyjątkiem Paryża, gdzie funkcję SDIS pełni inna formacja – BSPP) posiada identyfikujący go numer, np. SDIS-33 – Bordeaux, SDIS-15 – Aurillac, SDIS-63 – Clermont-Ferrnand itp.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Solido. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne oraz pomalowałem w nim logo Peugeota. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *