Fiat Panda II 4×4 – Straż Miejska m. st. Warszawy (Polska)

Fiat Panda drugiej generacji to miejski samochód osobowy, produkowany w latach 2003-2012. Auto oferowane było jako pięciodrzwiowy hatchback. W 2006 model przeszedł nieznaczny facelifting. Samochód dostępny był z benzynowymi silnikami o mocy od 54 do 130 KM, jednostkami wysokoprężnymi o mocy od 70 do 75 KM oraz 52-konną jednostką zasilaną gazem CNG. Skrzynia biegów była manualna lub półautomatyczna, a napęd przekazywany był na przednią bądź obie osie (4×4). Wersja z napędem na wszystkie koła posiadała ponadto większy prześwit oraz dodatkowe, plastikowe osłony zderzaków.

Straż Miejska m. st. Warszawy to działający na terenie Warszawy organ samorządowy, który ma na celu przede wszystkim ochronę spokoju i porządku w miejscach publicznych, a także ochronę obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej. Ma też czuwać nad porządkiem i kontrolować ruch drogowy (w zakresie określonym w przepisach o ruchu drogowym, o wiele mniejszym niż policja). Współdziała z właściwymi podmiotami w zakresie ratowania życia i zdrowia obywateli, pomocy w usuwaniu awarii technicznych i skutków klęsk żywiołowych oraz innych miejscowych zagrożeń. Do momentu przybycia właściwych służb, zabezpiecza miejsca przestępstwa, katastrofy lub innego podobnego zdarzenia – albo miejsc zagrożonych takim zdarzeniem – przed dostępem osób postronnych lub zniszczeniem śladów i dowodów, a także ustala wstępnie świadków zdarzenia. Często współdziała z organizatorami i innymi służbami w ochronie porządku podczas zgromadzeń i imprez publicznych. Doprowadza osoby nietrzeźwe do izby wytrzeźwień lub miejsca ich zamieszkania, jeżeli osoby te zachowaniem swoim dają powód do zgorszenia w miejscu publicznym, znajdują się w okolicznościach zagrażających zdrowiu albo życiu ich lub innych osób.

Prezentowany model to konwersja miniatury w skali 1:43, wyprodukowanej przez firmę New Ray. Lista prac obejmowała przemalowanie modelu, wykonanie i nałożenie kalkomanii oraz tablic rejestracyjnych oraz dołożenie belki świetlnej. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *