Fiat Grande Punto – Corpo Nazionale dei Vigili del Fuoco (Włochy)

Fiat Punto trzeciej generacji to kompaktowy samochód osobowy produkowany w latach 2005-2018. Auto doczekało się trzech rozwinięć projektu – w latach 2005-2009 produkowano model Grande Punto, w latach 2009-2012 Punto Evo, a w latach 2012-2018 Punto 2012. Grande Punto oferowane było jako trzy- i pięciodrzwiowy hatchback oraz trzydrzwiowy van. Samochód dostępny był z benzynowymi silnikami o mocy od 65 do 120 KM oraz z jednostkami diesla o mocy od 75 do 130 KM. Oferowana była także 70-konna wersja zasilana gazem ziemnym. Skrzynia biegów była manualna lub półautomatyczna, a napęd przenoszony był na przednie koła.

Corpo Nazionale dei Vigili del Fuoco to krajowy korpus straży pożarnej we Włoszech, podległy pod tamtejsze Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Oprócz typowych zadań straży pożarnej związanej z gaszeniem pożarów, włoska straż pożarna zajmuje się także służbą poszukiwawczo-ratowniczą (SAR), obroną cywilną, szkoleniem pracowników zakładowych straży pożarnych, a w niektórych przypadkach także zadaniami typowymi dla policji administracyjnej. We Włoszech istnieje blisko 30000 jednostek straży pożarnej. Główna siedziba Corpo Nazionale dei Vigili del Fuoco znajduje się w Rzymie.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Mondo Motors. Mój egzemplarz został poddany niewielkiej waloryzacji w postaci pomalowania odbłyśników przednich reflektorów, dołożenia kalkomanii z logo Fiata i oznaczeniem modelu oraz dołożenia tablic rejestracyjnych. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *