Ford Transit I – Technisches Hilfswerk (Niemcy)

Ford Transit pierwszej generacji (Mk 1) to samochód osobowo-dostawczy produkowany w latach 1965-1978. Początkowo samochód wytwarzano wyłącznie w Wielkiej Brytanii, ale rosnący popyt zmusił producenta do rozpoczęcia produkcji także w innych krajach. Samochód oferowany był jako dwu- i czterodrzwiowy van, dwudrzwiowy pickup, czterodrzwiowy bus oraz dwu- i czterodrzwiowe podwozie pod zabudowę. Auto dostępne było z silnikami benzynowymi o mocy od 45 do 80 KM oraz 62-konnym dieslem. Napęd przenoszony był na tylną oś.

Technisches Hilfswerk (THW) jest niemiecką instytucją zarządzania kryzysowego, podległą rządowi federalnemu. THW zajmuje się udzielaniem pomocy w przypadku katastrof, wypadków masowych czy innych nagłych zdarzeń o dużej skali. Formacja ta wspiera także straż pożarną i policję (ze względu na odpowiednie przeszkolenie funkcjonariuszy i zaplecze techniczne) w przypadkach klęsk żywiołowych, takich jak powodzie czy burze (usuwanie powalonych drzew, zabezpieczanie osuwisk itp.). O ile jednak wezwanie ma charakter niekomercyjny, z pomocy THW może skorzystać właściwie każda osoba na terenie Niemiec. Formacja liczy ok. 1200 zatrudnionych funkcjonariuszy i ok. 80000 ochotników.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Minichamps. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, niemieckie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *