Peugeot Expert II Tepee – Police Nationale (Francja)

Peugeot Expert drugiej generacji to samochód osobowo-dostawczy typu van klasy wyższej/dostawczy klasy średniej, produkowany w latach 2006-2016. Podobnie jak poprzednia generacja, stanowił model bliźniaczy Citroena Jumpy i Fiata Scudo. i W 2012 model został poddany faceliftingowi. Auto było dostępne jako cztero- i pięciodrzwiowy van lub furgon. Wersja osobowa nosiła nosiła nazwę Tepee. Samochód oferowany był z wysokoprężnymi silnikami o mocy od 90 do 165 KM. Skrzynia biegów była manualna, a napęd przekazywany był na przednie koła.

Police Nationale jest jedną z trzech formacji policyjnych funkcjonujących we Francji. W odróżnieniu od Police Municipale podlegającej pod burmistrzów gmin oraz Gendarmerie Nationale będącej częścią francuskich sił zbrojnych, Police Nationale podlega pod Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Francuskiej. Police Nationale działa głównie w dużych miastach kraju. Ponad 80% jej struktur stanowi służba patrolowa (Direction centrale de la sécurité publique, departament bezpieczeństwa publicznego). Funkcjonariusze tej formacji zajmują się ponadto m.in. prowadzeniem dochodzeń kryminalnych, kontrolą ruchu drogowego, kontrolą tożsamości osób, walką z terroryzmem, walką z przestępczością zorganizowaną oraz ochroną ważnych osób w państwie. Police Nationale liczy około 146000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Mondo Motors. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *