Opel Blitz – Freiwillige Feuerwehr Jettingen (Niemcy)

Opel Blitz to rodzina lekkich i średnich samochodów ciężarowych, produkowanych w czterech generacjach w latach 1930-1973. Podczas drugiej wojny światowej model ten stanowił podstawową ciężarówkę wojsk niemieckich – na jego podwoziu montowano stanowiska karabinowe i działka przeciwlotnicze, przewożono nim żołnierzy, służył jako sanitarka, kuchnia polowa, pojazd łączności czy zaopatrzenia. Auto produkowane było w dwóch odmianach – mniejszej o ładowności 1,5 t i większej o ładowności 3 t. Na bazie Blitza wytwarzano również w latach 1939-1944 autobus, który mógł przewieźć 29 pasażerów.

Freiwillige Feuerwehr Jettingen to niemiecka formacja ochotniczej straży pożarnej, działająca na terenie bawarskiej gminy Jettingen-Scheppach. Formacja została założona w 1838 i obecnie posiada na wyposażeniu sześć pojazdów ratowniczo-gaśniczych.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez Hachette we francuskiej serii modeli „Camions et Véhicules de Sapeurs Pompiers” jako numer 107. Model wyposażony jest w trzyodcinkową, obrotową drabinę pożarniczą. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, niemieckie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *