Renault Mégane III – Service départemental d’incendie et de secours (Francja)

Renault Mégane trzeciej generacji to kompaktowy samochód osobowy, produkowany w latach 2008-2015. W 2012 i 2013 samochód przeszedł faceliftingi. Auto oferowane było jako trzy- i pięciodrzwiowy hatchback, pięciodrzwiowe kombi, dwudrzwiowy kabriolet oraz czterodrzwiowy sedan (sprzedawany jako Renault Fluence). Samochód dostępny był z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 100 do 265 KM oraz silnikami diesla o mocy od 85 do 160 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna, półautomatyczna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na przednie koła.

Service départemental d’incendie et de secours (Departament straży pożarnej i ratownictwa, SDIS) to organizacja zawodowej straży pożarnej we Francji. Formacja ta odpowiedzialna jest za standardowe zadania straży pożarnej, do których należy nie tylko gaszenie pożarów, ale również ratownictwo wodne, wysokościowe, chemiczne, pomoc ofiarom wypadków, poszukiwanie osób zaginionych, profilaktyka przeciwpożarowa, sprawdzanie bezpieczeństwa pożarowego obiektów itp. Każdy regionalny oddział SDIS we Francji (za wyjątkiem Paryża, gdzie funkcję SDIS pełni inna formacja – BSPP) posiada identyfikujący go numer, np. SDIS-33 – Bordeaux, SDIS-15 – Aurillac, SDIS-63 – Clermont-Ferrnand itp.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Mondo Motors. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *