Iveco EuroCargo 150E28/Magirus – Corpo Nazionale dei Vigili del Fuoco (Włochy)

Iveco EuroCargo to typoszereg pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej od 6 do 19 ton, a jako ciągniki siodłowe od 26 do 32,5 ton, produkowany przez koncern Iveco od 1991. Od 2008 produkowana jest druga generacja tych pojazdów. Głównym rynkowym konkurentem tej gamy są pojazdy z linii Mercedes-Benz Atego.

Magirus to niemiecki producent samochodów ciężarowych i zabudów pożarniczych. Od 1996 do 2013 firma była częścią grupy Iveco, obecnie jest samodzielną spółką.

Corpo Nazionale dei Vigili del Fuoco to krajowy korpus straży pożarnej we Włoszech, podległy pod tamtejsze Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Oprócz typowych zadań straży pożarnej związanej z gaszeniem pożarów, włoska straż pożarna zajmuje się także służbą poszukiwawczo-ratowniczą (SAR), obroną cywilną, szkoleniem pracowników zakładowych straży pożarnych, a w niektórych przypadkach także zadaniami typowymi dla policji administracyjnej. We Włoszech istnieje blisko 30000 jednostek straży pożarnej. Główna siedziba Corpo Nazionale dei Vigili del Fuoco znajduje się w Rzymie.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:50 wyprodukowana przez Bburago i wydana w serii modeli „Emergency Force”. Model posiada czteroodcinkową, obrotową drabinę z ruchomym koszem. Wyposażony jest w wysuwane podpory stabilizujące. Nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, włoskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *