Ford Crown Victoria – Ohio State Highway Patrol (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Ohio State Highway Patrol to amerykańska formacja policyjna, pełniąca rolę policji drogowej i stanowej na terenie stanu Ohio. Formacja zwalcza przestępstwa drogowe i kryminalne na obszarze ponad 44 tysięcy mil kwadratowych. Obecnie liczy ona ok. 2400 pracowników. Główna jej siedziba znajduje się w mieście Columbus.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Gearbox. Model posiada skręcane przednie koła, otwierane drzwi oraz klapy bagażnika i silnika. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, amerykańskie tablice rejestracyjne. Edycja modelu jest limitowana do 2500 sztuk – mój egzemplarz nosi numer 2239.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *