Magirus-Deutz S3000 SLG – Freiwillige Feuerwehr Mainleus (Niemcy)

Magirus-Deutz S3000/S330 to seria samochodów ciężarowych, produkowanych w latach 1939-1948. Były to najlżejsze (3 t) samochody w ofercie firmy, która produkowała także samochody ciężarowe o ładowności 4,5 tony i 6,5 tony. Na bazie serii S3000 powstawały różnego rodzaju samochody ciężarowe, specjalne i pożarnicze (z podwójną kabiną). Samochód standardowo napędzany był na tylną oś, jednak powstawały także wersje z napędem na wszystkie koła oraz półgąsienicowe.

Freiwillige Feuerwehr Mainleus to niemiecka formacja ochotniczej straży pożarnej, funkcjonująca na terenie bawarskiej gminy Mainleus. Obecnie formacja dysponuje czterema pojazdami ratowniczo-gaśniczymi.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Yat Ming. Model nie posiada otwieranych elementów. Jest on wyposażony w cztery drabiny dostawne oraz bosak. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, niemieckie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *