Ford Anglia – Metropolitan Police Service (Wielka Brytania)

Ford Anglia to kompaktowy samochód osobowy, produkowany w latach 1959-1967. Samochód dostępny był jako dwudrzwiowy sedan, trzydrzwiowe kombi i dwudrzwiowy van. Auto oferowano z benzynowym silnikiem o pojemności 1,0 l i mocy 39,5 KM. Skrzynia biegów była manualna, a napęd przekazywany był na tylne koła.

Metropolitan Police Service (MPS) to brytyjska formacja policyjna mająca jurysdykcję na terenie wszystkich gmin Wielkiego Londynu, za wyjątkiem City of London. Oprócz typowych zadań policji terytorialnej, jej funkcjonariusze zapewniają ochronę osobistą członkom brytyjskiej rodziny królewskiej, premierowi Wielkiej Brytanii i innym najważniejszym politykom, a także wysokiej rangi przedstawicielom innych państw składającym wizytę w Wielkiej Brytanii. MPS odpowiada także za ochronę placówek dyplomatycznych zlokalizowanych w brytyjskiej stolicy, jak również za szereg kwestii związanych ze zwalczaniem terroryzmu. Formacja liczy około 48000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez firmę Atlas w serii modeli Best of British Police Cars. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, brytyjskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *