Mercedes-Benz G-Klasse (W460) – Sapeurs-pompiers de Belgique (Belgia)

Mercedes-Benz klasy G pierwszej generacji, oznaczonej przez producenta kodem W460, to samochód terenowy klasy wyższej, produkowany w latach 1979-1990. Auto było oferowane jako dwudrzwiowy kabriolet, dwudrzwiowy van oraz trzy- i pięciodrzwiowy SUV. W 1981, 1985 i 1987 samochód został poddany modernizacjom. Mercedes-Benz W460 oferowany był z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 109 do 125 KM oraz z silnikami diesla o mocy od 72 do 183 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na tylną lub obie osie.

Belgijska straż pożarna stanowi jeden z filarów krajowego bezpieczeństwa publicznego. W służbie tej pracuje około 17000 strażaków, działających w 35 regionalnych strefach ratunkowych. Znaczną część spośród nich stanowią ochotnicy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, belgijskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *