GAZ-2705 „Gazelle” – Glavnyy tsentr spetsial’noy svyazi (Rosja)

GAZ „Gazela” (ГАЗ Газель) to rodzina samochodów dostawczych i busów produkowanych w fabryce GAZ w Niżnym Nowogrodzie w latach 1994-2010. W Polsce firma Andoria wyposażała je w silniki własnej produkcji. Pojazd powstał po przejęciu przez firmę GAZ jednego z niewprowadzonych do produkcji prototypów samochodu LDV Sherpa K2. Gazele stały się dość popularnymi samochodami wykorzystywanymi jako samochody dostawcze, busy, radiowozy czy marszrutki głównie w Europie Wschodniej.

Glavnyy tsentr spetsial’noy svyazi (w skrócie Spetsvyaz) jest federalnym, rosyjskim organem, stanowiącym część Rossvyazu – ministerstwa do spraw komunikacji i informatyki. Spetsvyaz jest komórką poczty specjalnej, zajmującą się wysyłką i przewozem ważnych dokumentów państwowych, broni, narkotyków, akt spraw karnych, gotówki i towarów niebezpiecznych na polecenie rosyjskich organów administracyjnych. Główna siedziba formacji znajduje się w Moskwie.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w rosyjskiej serii modeli „Автомобиль на службе” (Automobil na służbie). Model ukazał się w niej jako numer 19. Nie posiada on otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, rosyjskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *