Łada 112 – Derzhavtoinspektsiya (Ukraina)

Łada 112 to pięciodrzwiowy, kompaktowy hatchback, powstały na bazie sedana Łada 110. Technicznie te samochody się nie różnią. Auto było produkowane w latach 2000-2008. 112-tka oferowana była z silnikami benzynowymi o mocy od 77 do 92 KM. Skrzynia biegów była pięciobiegowa, manualna, a napęd przenoszony był na przednie koła. Ładę 112 produkowano w kilku ciekawych odmianach – m.in. rajdowej czy coupe. Następcą modelu została Łada Priora.

Derzhavtoinspektsiya (Державна автомобільна інспекція Міністерства внутрішніх справ України) to ukraińska policja ruchu drogowego. Formacja dzieli się na kilka wydziałów, m.in. kontroli ruchu drogowego, kontroli transportu towarów niebezpiecznych czy wydział prewencji w ruchu drogowym. Od 2015 formacja jest w likwidacji (po reformie służb mundurowych na Ukrainie), a jej obowiązki przejęła nowopowstała Narodowa Policja Ukrainy.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja modelu, który ukazał się w rosyjskiej serii modeli DeAgostiniАвтомобиль на службе” (Automobil na służbie). Model otrzymałem od Piotrka z blogu Modele Władka, za co ślicznie dziękuję. Lista prac obejmowała usunięcie oryginalnych oznaczeń oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *