Renault Master II – Falck (Dania)

Renault Master drugiej generacji to samochód dostawczo-osobowy produkowany w latach 1998-2010. Samochód był bliźniaczym modelem Opla Movano A. W 2003 przeprowadzono facelifting modelu. Auto oferowane było z silnikami wysokoprężnymi o mocy od 80 do 145 KM, z pięcio- lub sześciobiegową manualną skrzynią biegów. W gamie modelowej Master drugiej generacji w 2010 został zastąpiony trzecią generacją modelu.

Falck to duńska spółka z siedzibą w Kopenhadze, zajmująca się świadczeniem usług ratowniczo-medycznych. W skład grupy Falck wchodzą cztery działy: Emergency (ratownictwo medyczne i pożarnicze), Assistance (pomoc drogowa, likwidacja szkód i opieka), Training (szkolenia z zakresu ratownictwa i BHP) oraz Healthcare (usługi medyczne). Spółka zatrudnia obecnie ok. 16000 pracowników.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:50 wyprodukowana przez firmę Bburago i wydana w serii modeli „Emergency Force„. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, duńskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *