Fiat Stilo – Polizia di Stato (Włochy)

Fiat Stilo to kompaktowy samochód osobowy, produkowany w latach 2001-2010. Auto oferowane było jako trzy- i pięciodrzwiowy hatchback oraz pięciodrzwiowe kombi. W 2006 i 2008 samochód przeszedł facelifting. Stilo dostępne było z silnikami benzynowymi o mocy od 80 do 170 KM oraz jednostkami wysokoprężnymi o mocy od 80 do 140 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub półautomatyczna, a napęd przekazywany był na przednie koła.

Polizia di Stato jest jedną z sił policyjnych we Włoszech. Wraz z Arma dei Carabinieri jest główną siłą policyjną w dużych miastach. Odpowiada także za bezpieczeństwo ruchu drogowego, kolei, lotnisk, wspiera Guardia di Finanza w obowiązkach celnych oraz Polizia Locale w utrzymaniu porządku na terenie mniejszych gmin. Formacja liczy około 95000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez DeAgostini we włoskiej serii modeli Polizia di Stato. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *