Renault Scénic RX4 – Police Municipale (Francja)

Renault Scénic pierwszej generacji to samochód osobowy z nadwoziem typu minivan, produkowany w latach 1996-2003. W latach 1996-1999 auto oferowane było jako Renault Mégane Scénic (jedna z odmian nadwoziowych modelu Mégane) – po trzech latach produkcji przeszło facelifting i przy tej okazji wyodrębniono Scénica jako oddzielny model. Samochód dostępny był z pięciodrzwiowym nadwoziem i manualną bądź automatyczną skrzynią biegów, a napęd przenoszony był na przednią lub obie osie.

Police Municipale to organ policji (straży) miejskiej, funkcjonującej we wszystkich miastach Francji za wyjątkiem Paryża. Obok Police Nationale i Gendarmerie, Police Municipale jest trzecią siłą policyjną w tym kraju, z liczbą około 18000 funkcjonariuszy. Police Municipale ma uprawnienia mniejsze niż pozostałe dwie formacje – podobnie jak polska straż miejska, najczęściej zajmuje się egzekwowaniem lokalnego prawa i przepisów. Funkcjonariusze tej formacji najczęściej nie noszą przy sobie broni palnej. Police Municipale podlega pod burmistrzów gmin, w których funkcjonuje.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *