Ford Crown Victoria – New Jersey State Police (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

New Jersey State Police (NJSP) to amerykańska formacja policyjna, pełniąca rolę policji stanowej i drogowej na terenie stanu New Jersey. Jest odpowiedzialna za ogólne służby policyjne, ogólne egzekwowanie przepisów dotyczących autostrad i ruchu, stanowe służby dochodzeniowe i wywiadowcze, zarządzanie kryzysowe, wsparcie dla stanowych i lokalnych działań organów ścigania, prowadzenie rejestrów karnych i systemów identyfikacji oraz regulację niektórych rodzajów handlu, takich jak posiadanie broni palnej. Główna siedziba tej liczącej obecnie ok. 4600 funkcjonariuszy formacji znajduje się w Ewing Township.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała usunięcie oryginalnego malowania, wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych oraz pomalowanie wewnętrznej kraty i felg. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *