Chevrolet Tahoe III – New Jersey State Police (USA)

Chevrolet Tahoe trzeciej generacji to duży samochód typu SUV produkowany w latach 2005-2014. Samochód dostępny był z sześcioma motorami benzynowymi (wszystkie typu V8) o mocy od 270 do 332 KM. Skrzynia biegów była automatyczna, a napęd przekazywany był na wszystkie koła. Bliźniaczy model Chevroleta Tahoe to GMC Yukon. W Meksyku model ten oferowany był pod nazwą Sonora.

New Jersey State Police (NJSP) to amerykańska formacja policyjna, pełniąca rolę policji stanowej i drogowej na terenie stanu New Jersey. Jest odpowiedzialna za ogólne służby policyjne, ogólne egzekwowanie przepisów dotyczących autostrad i ruchu, stanowe służby dochodzeniowe i wywiadowcze, zarządzanie kryzysowe, wsparcie dla stanowych i lokalnych działań organów ścigania, prowadzenie rejestrów karnych i systemów identyfikacji oraz regulację niektórych rodzajów handlu, takich jak posiadanie broni palnej. Główna siedziba tej liczącej obecnie ok. 4600 funkcjonariuszy formacji znajduje się w Ewing Township.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała usunięcie oryginalnego malowania, pomalowanie elementów wnętrza, felg i lusterek, dołożenie anteny oraz nałożenie kalkomanii. W odróżnieniu od prezentowanej ostatnio Crown Victorii z tej samej formacji, w prezentowanym modelu użyłem kalkomanii pochodzących z USA, które podarował mi mój kolega z Klubu Kolekcjonerów Policyjnych – Grzegorz, który prowadzi stronę Gregory – Kolekcja. Również tablice rejestracyjne pochodzą z USA, od Grzegorza. Bardzo dziękuję 🙂

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *