Renault B90 4×4 – Électricité de France (Francja)

Renault serii B to produkowana w latach 1982-1999 gama niewielkich samochodów ciężarowych, powstałych na bazie Mastera pierwszej generacji. W ramach serii produkowano modele B70, B80, B90, B110 i B120. Model B90 4×4 stanowił czteronapędowy pojazd wyposażony w wysokoprężny silnik o mocy 72 KM. Skrzynia biegów była manualna i posiadała pięć przełożeń. Model produkowany był w latach 1988-1999. Pojazdy tego typu do tej pory są chętnie wykorzystywane przez rozmaite służby we Francji, takie jak straż pożarna czy pogotowie energetyczne.

Électricité de France (EdF) to francuskie przedsiębiorstwo, od 1946 zajmujące się dostarczaniem energii elektrycznej mieszkańcom kraju. Do 2004 było całkowicie państwowe. We Francji jest monopolistą. Swoje oddziały ma w wielu krajach Europy i Ameryki.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez Hachette we francuskiej serii modeli „Utilitaires Renault” jako numer 28. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne. W mojej kolekcji model znalazł się dzięki Szymonowi z Muzeum 1:43, za co serdecznie dziękuję.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *