Saviem S7/Metz – Sapeurs-pompiers de Châteaudun (Francja)

Saviem serii S to rodzina średniej wielkości samochodów ciężarowych, produkowanych w latach 1964-1967. Początkowo seria składała się z dwóch modeli – S5 (5 ton ładowności) oraz S7 (7 ton ładowności). Następnie zaczęto produkować również modele S6, S8 i S9, odpowiednio o 6, 8 i 9 tonach ładowności. Model S7 napędzany był sześciocylindrowym, wysokoprężnym silnikiem Perkins o pojemności 3,8 l i mocy maksymalnej 126 KM. Skrzynia biegów była manualna, sześciobiegowa, a napęd przekazywany był na tylną oś.

Metz to niemiecka firma produkująca zabudowy pożarnicze, istniejąca w latach 1842-1998. Główna siedziba firmy mieściła się w Karlsruhe. Spółka została zakupiona przez firmę Rosenbauer.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez Hachette we francuskiej serii modeli „Camions et Véhicules de Sapeurs Pompiers” jako numer 125. Model prezentuje wóz strażacki, który służył w straży pożarnej we francuskiej gminie Châteaudun, położonej w departamencie Eure-et-Loir. Miniatura wyposażona jest w obrotową, czteroodcinkową drabinę pożarniczą. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne. W mojej kolekcji model znalazł się dzięki Szymonowi z Muzeum 1:43, za co serdecznie dziękuję.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *