Mercedes-Benz SK 1224/Ziegler – Freiwillige Feuerwehr Kaufbeuren (Niemcy)

Mercedes-Benz serii SK to rodzina ciężkich samochodów ciężarowych, produkowanych w latach 1989-1998. Konstrukcyjnie stanowiła ona zmodernizowany model NG. W 1994 model został poddany kilku ulepszeniom oraz faceliftingowi. Ciężarówki z rodziny SK dostępne były z wysokoprężnymi silnikami o mocy od 225 do 510 KM. Seria została zastąpiona przez model Actros.

Ziegler to niemiecka spółka zajmująca się produkcją samochodów pożarniczych oraz zabudów strażackich. Firma założona została w 1891 i obecnie jest własnością chińskiej spółki China International Marine Containers. Jej główna siedziba znajduje się w położonym w Badenii-Wirtembergii mieście Giengen an der Brenz.

Freiwillige Feuerwehr Kaufbeuren to niemiecka formacja ochotniczej straży pożarnej, działająca na terenie miasta Kaufberen położonego w Bawarii. W ramach formacji działa pięć jednostek straży pożarnej.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez Hachette we francuskiej serii modeli „Camions et Véhicules de Sapeurs Pompiers” jako numer 109. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, niemieckie tablice rejestracyjne. W mojej kolekcji model znalazł się dzięki Szymonowi z Muzeum 1:43, za co serdecznie dziękuję.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *