Ford Police Interceptor – South Carolina Highway Patrol (USA)

Ford Police Interceptor to model powstały na bazie Forda Taurusa szóstej generacji i zaprezentowany służbom policyjnym na początku 2012, po zakończeniu produkcji kultowego radiowozu Ford Crown Victoria Police Interceptor (CVPI). Jest to nowoczesny pojazd wyposażony w wiele udogodnień dla funkcjonariuszy, takich jak czujniki martwego pola czy kamerę cofania, ponadto można go było doposażać w indywidualnie zamówione podzespoły. Ford oferował w tym modelu trzy jednostki napędowe V6 – 3,5 l z napędem na przednie lub wszystkie koła, 3,6 l z napędem na wszystkie koła i 3,5 l EcoBoost z napędem na wszystkie koła. Produkcję Forda Taurusa szóstej generacji (w tym modelu Police Interceptor) zakończono 1.03.2019.

South Carolina Highway Patrol (SCHP) to amerykańska formacja policyjna, działająca na terenie stanu Karolina Południowa. Głównym jej zadaniem jest egzekwowanie przepisów ruchu drogowego, jednak funkcjonariusze SCHP posiadają szereg uprawnień pozwalający im na działanie także na innych gruntach prawa. Główna siedziba tej liczącej obecnie ok. 1100 funkcjonariuszy formacji mieści się w Blythewood.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała przemalowanie modelu, pomalowanie lusterek i felg oraz nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. W tym modelu użyłem kalkomanii pochodzących z USA, które podarował mi mój kolega z Klubu Kolekcjonerów Policyjnych – Grzegorz, który prowadzi stronę Gregory – Kolekcja. Również tablice rejestracyjne pochodzą z USA, od Grzegorza. Bardzo dziękuję 🙂

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *