Iveco EuroCargo/Magirus Camiva – Service Départemental d’Incendie et de Secours de la Haute-Loire (Francja)

Iveco EuroCargo to typoszereg pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej od 6 do 19 ton, a jako ciągniki siodłowe od 26 do 32,5 ton, produkowany przez koncern Iveco od 1991. Od 2008 produkowana jest druga generacja tych pojazdów. Głównym rynkowym konkurentem tej gamy są pojazdy z linii Mercedes-Benz Atego.

Magirus to niemiecki producent samochodów ciężarowych i zabudów pożarniczych. Od 1996 do 2013 firma była częścią grupy Iveco, obecnie jest samodzielną spółką.

Camiva (Constructeurs Associés de Matériels d’Incendie, Voirie et Aviation) to francuska spółka założona w 1970, specjalizująca się w zabudowach pojazdów przeznaczonych głównie dla straży pożarnej i pogotowia ratunkowego. Od 1997 spółka należy do firmy Magirus.

Service Départemental d’incendie et de Secours de la Haute-Loire to formacja zawodowej straży pożarnej we francuskim departamencie Haute-Loire (Górna Loara). Formacja ta odpowiedzialna jest za standardowe zadania straży pożarnej, do których należy nie tylko gaszenie pożarów, ale również ratownictwo wodne, wysokościowe, chemiczne, pomoc ofiarom wypadków, poszukiwanie osób zaginionych, profilaktyka przeciwpożarowa, sprawdzanie bezpieczeństwa pożarowego obiektów itp. Podobnie jak każdy SDIS we Francji, również ta formacja posiada numer identyfikacyjny – w tym przypadku jest to 43.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez Hachette we francuskiej serii modeli „Camions et Véhicules de Sapeurs Pompiers” jako numer 122. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne. W mojej kolekcji model znalazł się dzięki Szymonowi z Muzeum 1:43, za co serdecznie dziękuję.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *