Chevrolet Tahoe III – Oklahoma Highway Patrol (USA)

Chevrolet Tahoe trzeciej generacji to duży samochód typu SUV produkowany w latach 2005-2014. Samochód dostępny był z sześcioma motorami benzynowymi (wszystkie typu V8) o mocy od 270 do 332 KM. Skrzynia biegów była automatyczna, a napęd przekazywany był na wszystkie koła. Bliźniaczy model Chevroleta Tahoe to GMC Yukon. W Meksyku model ten oferowany był pod nazwą Sonora.

Oklahoma Highway Patrol (OHP) to organ amerykańskiej policji stanowej i drogowej, mający jurysdykcję na terenie stanu Oklahoma. Formacja dba zarówno o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jak i zajmuje się sprawami kryminalnymi, wykorzystując do tego m.in. jednostkę specjalną, lotniczą czy psów policyjnych. OHP zajmuje się ponadto ochroną Gubernatora Stanu Oklahoma oraz Kapitolu Stanu Oklahoma. Główna siedziba tej liczącej około 1100 funkcjonariuszy formacji znajduje się w Oklahoma City.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała usunięcie oryginalnego malowania, pomalowanie szyb, felg i wnętrza oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *