Renault B70 4×4 – Service Départemental d’Incendie et de Secours de Seine-et-Marne (Francja)

Renault serii B to produkowana w latach 1982-1999 gama niewielkich samochodów ciężarowych, powstałych na bazie Mastera pierwszej generacji. W ramach serii produkowano modele B70B80B90B110 i B120. Pojazdy tego typu do tej pory są chętnie wykorzystywane przez rozmaite służby we Francji, takie jak straż pożarna czy pogotowie energetyczne.

Service Départemental d’incendie et de Secours de Seine-et-Marne to formacja zawodowej straży pożarnej we francuskim departamencie Seine-et-Marne (Sekwana i Marna). Formacja ta odpowiedzialna jest za standardowe zadania straży pożarnej, do których należy nie tylko gaszenie pożarów, ale również ratownictwo wodne, wysokościowe, chemiczne, pomoc ofiarom wypadków, poszukiwanie osób zaginionych, profilaktyka przeciwpożarowa, sprawdzanie bezpieczeństwa pożarowego obiektów itp. Podobnie jak każdy SDIS we Francji, również ta formacja posiada numer identyfikacyjny – w tym przypadku jest to 77.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez Hachette we francuskiej serii modeli „Utilitaires Renault” jako numer 16. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne. W mojej kolekcji model znalazł się dzięki Szymonowi z Muzeum 1:43, za co serdecznie dziękuję.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *