Opel Speedster – Korps landelijke politiediensten (Holandia)

Opel Speedster to sportowy samochód osobowy segmentu B, produkowany w latach 2001-2005. Samochód powstał w kooperacji Opla z firmą Lotus, na bazie modelu Lotus Elise. Auto oferowane było wyłącznie w jednej wersji nadwoziowej – jako dwudrzwiowy roadster, z nadwoziem wykonanym w całości z aluminium i włókna szklanego. Samochód dostępny był z dwoma benzynowymi jednostkami napędowymi – o mocy 147 oraz 200 KM, które pozwalały na osiągnięcie pierwszej setki odpowiednio po 5,9 i 4,9 s. Skrzynia biegów była manualna, a napęd przekazywany był na tylne koła.

Korps landelijke politiediensten (Krajowy Korpus Policji, KLPD) to była holenderska formacja policyjna, która wraz z podległymi jej 25 korpusami regionalnymi tworzyła system policji w Holandii. KLPD istniała do 2013, kiedy to została przekształcona w Nationale Politie z podległymi jej dziesięcioma jednostkami regionalnymi. W Korps landelijke politiediensten służyło ok. 5000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Schuco. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, holenderskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *