Renault Voltigeur – Gendarmerie Nationale (Francja)

Renault Voltigeur (nazywany częściej, ze względu na ładowność jednej tony, Renault 1000 kg) to lekki samochód z nadwoziem typu van, produkowany w latach 1947-1965. Model ten stanowił głównego konkurenta Citroena Type H. Auto oferowane było z benzynowymi silnikami o mocy od 48 do 63 KM i 58-konnym dieslem. Skrzynia biegów była manualna, a napęd przekazywany był na tylne koła.

Gendarmerie Nationale to francuska formacja żandarmerii wojskowej, która wraz z Police Nationale oraz Police Municipale stanowi jedną z trzech głównych sił policyjnych w kraju. Oprócz typowych zadań żandarmerii wojskowej, funkcjonariusze Gendarmerie Nationale pełnią również zadania policji sądowej, administracyjnej czy ruchu drogowego. Obecnie w formacji służy około 100000 żołnierzy. Główna jej siedziba mieści się w Paryżu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Norev i wydana we francuskiej serii wydawnictwa Hachette „Police et Gendarmerie” jako numer 40. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *