Morris Minor – East Suffolk Constabulary (Wielka Brytania)

Morris Minor to niewielkich rozmiarów samochód osobowy, produkowany w latach 1948-1971. Samochód oferowany był jako dwu- i czterodrzwiowy sedan, pięciodrzwiowe kombi, a także van i pickup. Był to pierwszy brytyjski samochód w historii, który sprzedał się w liczbie ponad miliona egzemplarzy. Benzynowy silnik zastosowany w tym modelu rozwijał moc 30 KM, skrzynia biegów była manualna, a napęd przekazywany był na przednie koła.

East Suffolk Constabulary to była brytyjska formacja policyjna, pełniąca rolę policji terytorialnej na terenie hrabstwa East Suffolk. Istniała do roku 1967, kiedy to została połączona z West Suffolk Constabulary, tworząc obecnie istniejącą Suffolk Constabulary.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Corgi. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, brytyjskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *