Mercedes-Benz G-Klasse (W461) – Koninklijke Marechaussee (Holandia)

Mercedes-Benz klasy G drugiej generacji, oznaczonej przez producenta kodem W461, to luksusowy samochód osobowy, produkowany w latach 1990-2018. Auto oferowane było jako dwudrzwiowy kabriolet oraz trzy- i pięciodrzwiowy SUV. W461 dostępny był z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 215 do 615 KM oraz z silnikami diesla o mocy od 156 do 250 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na tylne koła.

Koninklijke Marechaussee (KMar) to formacja żandarmerii wojskowej na terenie Holandii. Oprócz typowych zadań policji wojskowej, KMar zajmuje się ochroną wojskowych lotnisk holenderskich, nadzorem granic zewnętrznych strefy Schengen, ochroną holenderskiej rodziny królewskiej, ochroną oraz nadzorem nad transportami De Nederlandsche Bank (narodowego banku Holandii) oraz ochrania oficjalną rezydencję premiera Holandii. Koninklijke Marechaussee liczy około 6000 żołnierzy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell i wydana w serii Cararama. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane holenderskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *