Alfa Romeo 2600 Sprint – Polizia di Stato (Włochy)

Alfa Romeo 2600 to samochód osobowy klasy średniej-wyższej, produkowany w latach 1961-1968. Model stanowił następcę Alfy Romeo 2000. Samochód oferowany był jako czterodrzwiowy sedan (Berlina), dwudrzwiowy kabriolet (Spider) oraz dwudrzwiowe coupe (Sprint). Samochód dostępny był z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 132 do 167 KM. Skrzynia biegów była manualna, a napęd przekazywany był na tylną oś.

Polizia di Stato jest jedną z sił policyjnych we Włoszech. Wraz z Arma dei Carabinieri jest główną siłą policyjną w dużych miastach. Odpowiada także za bezpieczeństwo ruchu drogowego, kolei, lotnisk, wspiera Guardia di Finanza w obowiązkach celnych oraz Polizia Locale w utrzymaniu porządku na terenie mniejszych gmin. Formacja liczy około 95000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez DeAgostini we włoskiej serii modeli Polizia di Stato. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *