Renault Mégane III – Gendarmerie Nationale (Francja)

Renault Mégane trzeciej generacji to kompaktowy samochód osobowy, produkowany w latach 2008-2015. W 2012 i 2013 samochód przeszedł faceliftingi. Auto oferowane było jako trzy- i pięciodrzwiowy hatchback, pięciodrzwiowe kombi, dwudrzwiowy kabriolet oraz czterodrzwiowy sedan (sprzedawany jako Renault Fluence). Samochód dostępny był z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 100 do 265 KM oraz silnikami diesla o mocy od 85 do 160 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna, półautomatyczna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na przednie koła.

Gendarmerie Nationale to francuska formacja żandarmerii wojskowej, która wraz z Police Nationale oraz Police Municipale stanowi jedną z trzech głównych sił policyjnych w kraju. Oprócz typowych zadań żandarmerii wojskowej, funkcjonariusze Gendarmerie Nationale pełnią również zadania policji sądowej, administracyjnej czy ruchu drogowego. Obecnie w formacji służy około 100000 żołnierzy. Główna jej siedziba mieści się w Paryżu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Mondo Motors. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *