Mercedes-Benz G-Klasse (W461) – Korps landelijke politiediensten (Holandia)

Mercedes-Benz klasy G drugiej generacji, oznaczonej przez producenta kodem W461, to luksusowy samochód osobowy, produkowany w latach 1990-2018. Auto oferowane było jako dwudrzwiowy kabriolet oraz trzy- i pięciodrzwiowy SUV. W461 dostępny był z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 215 do 615 KM oraz z silnikami diesla o mocy od 156 do 250 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na tylne koła.

Korps landelijke politiediensten (Krajowy Korpus Policji, KLPD) to była holenderska formacja policyjna, która wraz z podległymi jej 25 korpusami regionalnymi tworzyła system policji w Holandii. KLPD istniała do 2013, kiedy to została przekształcona w Nationale Politie z podległymi jej dziesięcioma jednostkami regionalnymi. W Korps landelijke politiediensten służyło ok. 5000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell i wydana w serii Cararama. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane holenderskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *