Dacia Duster I – Gendarmerie Nationale (Francja)

Dacia Duster pierwszej generacji to samochód osobowy typu SUV klasy kompaktowej, produkowany w latach 2009-2017. Na niektórych rynkach samochód oferowany był jako Renault Duster, a także, ze zmodyfikowanym pasem przednim, jako Nissan Terrano. Auto dostępne było z manualną bądź automatyczną skrzynią biegów i napędem na przednią lub obie osie. Duster oferowany był z silnikami benzynowymi o mocy od 114 do 125 KM oraz z jednostkami wysokoprężnymi o mocy od 90 do 110 KM. W 2017 zaprezentowana została druga generacja tego popularnego modelu.

Gendarmerie Nationale to francuska formacja żandarmerii wojskowej, która wraz z Police Nationale oraz Police Municipale stanowi jedną z trzech głównych sił policyjnych w kraju. Oprócz typowych zadań żandarmerii wojskowej, funkcjonariusze Gendarmerie Nationale pełnią również zadania policji sądowej, administracyjnej czy ruchu drogowego. Obecnie w formacji służy około 100000 żołnierzy. Główna jej siedziba mieści się w Paryżu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Mondo Motors. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *