Ford Expedition – U.S. Fish and Wildlife Service (USA)

Ford Expedition to duży samochód osobowy klasy wyższej z nadwoziem typu SUV, produkowany od 1997 do chwili obecnej. Druga generacja tego modelu była wytwarzana w latach 2002-2006. Auto oferowane było wyłącznie z pięciodrzwiowym nadwoziem, automatyczną skrzynią biegów oraz napędem na wszystkie koła. Samochód był wyposażany w benzynowe silniki typu V8 o mocy od 235 do 303 KM.

United States Fish and Wildlife service to amerykańska formacja rządowa, której zadaniem jest dbanie o dziką faunę i florę na terenie USA. Agencja opiekuje się bezpośrednio 520 rezerwatami przyrody, 66 siedliskami ryb oraz dwoma narodowymi pomnikami przyrody. Formacja liczy obecnie około 9000 pracowników, a jej główna siedziba mieści się w Bailey’s Crossroads w stanie Wirginia.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Gearbox. Model posiada otwierane drzwi, klapy bagażnika i silnika oraz skręcane koła.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *