Renault S110.150 4×4/Sairep – Service Départemental d’Incendie et de Secours du Auvergne-Rhône-Alpes – Centre de Secours de Hauterives (Francja)

Renault serii S to rodzina średniej wielkości pojazdów ciężarowych, produkowanych w latach 1975-1999. Do 1980 model ten produkowany był przez firmę Saviem. W 1986 zyskał nazwę modelową Midliner. Model był kilkukrotnie modernizowany. Do chwili obecnej jest popularnym samochodem, służącym m.in. w wielu jednostkach straży pożarnej na świecie.

Sairep to francuska firma zajmująca się produkcją zabudów pożarniczych oraz wyposażenia dla straży pożarnej i innych służb ratowniczych.

Service Départemental d’Incendie et de Secours du Auvergne-Rhône-Alpes to formacja zawodowej straży pożarnej we francuskim departamencie Auvergne-Rhône-Alpes. Jej oddziały (Centre de Secours) znajdują się w głównych miastach regionu – Hauterives, Ville d’Annonay, Aubenas, Tournon-sur-Rhône, Guilherand-Granges, Privas i Largentière. Formacja ta odpowiedzialna jest za standardowe zadania straży pożarnej, do których należy nie tylko gaszenie pożarów, ale również ratownictwo wodne, wysokościowe, chemiczne, pomoc ofiarom wypadków, poszukiwanie osób zaginionych, profilaktyka przeciwpożarowa, sprawdzanie bezpieczeństwa pożarowego obiektów itp. Podobnie jak każdy SDIS we Francji, również ta formacja posiada numer identyfikacyjny – w tym przypadku jest to 07.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez Hachette we francuskiej serii modeli „Camions et Véhicules de Sapeurs Pompiers” jako numer 139. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, niemieckie tablice rejestracyjne. W mojej kolekcji model znalazł się dzięki Szymonowi z Muzeum 1:43, za co serdecznie dziękuję.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *