GAZ-31105 „Wołga” – Skoraya meditsinskaya pomoshch (Rosja)

GAZ-31105 „Wołga” to samochód osobowy klasy średniej-wyższej, produkowany w latach 2004-2009. W 2007 model został poddany faceliftingowi. Auto oferowane było jako czterodrzwiowy sedan, z czterocylindrowym, benzynowym silnikiem Chryslera o mocy 131 KM. Skrzynia biegów była manualna, pięciobiegowa, a napęd przekazywany był na tylną oś.

Skoraya meditsinskaya pomoshch (Скорая Медицинская Помощь – „Pilna pomoc medyczna”) to rosyjskie pogotowie ratunkowe. Udziela ono pomocy w razie wypadku, choroby, urazu, zatrucia i innych dolegliwości wymagających pilnej interwencji medycznej. W Rosji pogotowie ratunkowe podlega zazwyczaj pod władze miasta lub regionu bądź publiczny szpital dysponujący oddziałem ratunkowym. Rosyjskie karetki dzielą się na trzy kategorie – przewozowe (transportowe), podstawowe oraz specjalistyczne (np. reanimacyjne, kardiologiczne czy neonatologiczne). Ambulanse specjalistyczne są zespołami wyposażonymi w najnowocześniejszy sprzęt ratunkowy, na ich pokładzie zawsze znajduje się lekarz. Najczęściej pomalowane są one na żółto, aby odróżnić je od „zwykłych”, białych karetek. Numer telefonu rosyjskiego pogotowia to 03 lub 112.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez Autotime Collection. Model posiada otwierane drzwi oraz jest wyposażony w napęd. Do miniatury dołożyłem własnoręcznie wykonane, rosyjskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *