Peugeot 807 – Guardia Civil (Hiszpania)

Peugeot 807 to samochód osobowy typu van klasy średniej, produkowany w kooperacji z Fiatem (model Ulysse), Lancią (Phedra) i Citroënem (C8) w latach 2002-2014. Auto było następcą modelu 806. Samochód oferowany był z manualną lub automatyczną skrzynią biegów, a napęd przenoszony był na przednie koła. 807 wyposażany był w benzynowe jednostki napędowe o mocy od 136 do 204 KM oraz silniki diesla o mocy od 107 do 136 KM. Następcą modelu został Peugeot 5008.

Guardia Civil to hiszpańska paramilitarna formacja stanowiąca część Sił i Korpusów Bezpieczeństwa Państwowego Królestwa Hiszpanii (Fuerzas y Cuerpos de Seguridad del Estado del Reino de España). Guardia Civil odpowiada przede wszystkim za kontrolę nad bronią i materiałami wybuchowymi, pozamiejskim ruchem drogowym (poza wspólnotami autonomicznymi, które mają swoje jednostki powołane w tym celu), bezpieczeństwem fiskalnym, nadzór nad traktami komunikacyjnymi, portami i lotniskami oraz ochronę środowiska naturalnego.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, hiszpańskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *