Ford Transit V – North Yorkshire Police (Wielka Brytania)

Ford Transit piątej generacji to samochód osobowo-dostawczy produkowany w latach 2000-2013. W 2001 samochód zdobył tytuł Van of the Year, a w 2006 przeszedł gruntowną modernizację. Wersja przedliftowa dostępna była z silnikami diesla o mocy od 70 do 144 KM. Transita produkowano w kilkudziesięciu wersjach nadwoziowych, z napędem przednim, tylnym bądź na obie osie.

North Yorkshire Police to brytyjska formacja policyjna, pełniąca rolę policji terytorialnej na obszarze hrabstwa North Yorkshire. Główna siedziba tej liczącej obecnie około 1400 funkcjonariuszy formacji znajduje się w Northallerton.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model jest częścią zestawu w skład którego wchodzi również przyczepa, ale był także sprzedawany oddzielnie. Ciekawostką jest fakt, iż podobnie jak w Dodge Intrepidzie, również tutaj producent popełnił literówkę – zamiast „Collision„, na boku radiowozu umieszczono napis „Collison„. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu i przyczepy dołożyłem własnoręcznie wykonane, brytyjskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *