Renault Trafic II + Peugeot 206 – Policía Municipal de Madrid (Hiszpania)

Renault Trafic drugiej generacji to samochód osobowo-dostawczy klasy wyższej, produkowany w latach 2001-2014. W 2006 model poddano faceliftingowi. Auto oferowane było cztero- i pięciodrzwiowy van oraz furgon. Samochód dostępny był z benzynowym silnikiem o mocy 120 KM oraz z jednostkami diesla o mocy od 82 do 145 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub półautomatyczna.

Peugeot 206 jest samochodem osobowym klasy B produkowanym w latach 1998-2012. Ten popularny miejski samochód dostępny był z siedmioma silnikami benzynowymi o mocy od 60 do 177 KM oraz z czterema silnikami wysokoprężnymi o mocy od 68 do 109 KM. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary (łatwość manewrowania na ciasnych ulicach) model 206 był chętnie wykorzystywany przez służby ratownicze (np. policję we Francji czy Belgii).

Policía Municipal de Madrid to organ policji miejskiej funkcjonującej w stolicy Hiszpanii – Madrycie. Pełni ona rolę podobną do polskiej straży miejskiej, wspomagającą w codziennych zadaniach Policía Nacional. Formacja dysponuje 21 posterunkami, w których służy ok. 6500 funkcjonariuszy.

Prezentowane miniatury to zestaw w skali 1:43, wyprodukowany przez firmę Hongwell. Modele nie posiadają otwieranych elementów. Do modeli dołożyłem własnoręcznie wykonane, hiszpańskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *