Volkswagen Transporter T4 – Schweizerisches Rotes Kreuz (Szwajcaria)

Volkswagen Transporter czwartej generacji to samochód dostawczo-osobowy produkowany w latach 1990-2003.  Auto w historii zarówno Volkswagena, jak i modelu Transporter było bardzo ważnym momentem. Zrezygnowano w nim z umieszczonego z tyłu silnika oraz tylnego napędu na rzecz silnika umieszczonego z przodu oraz przedniego napędu. W Polsce „teczwórki” kojarzą się najczęściej z radiowozami policji oraz pojazdami roboczymi, ale były także sprzedawane jako wersje osobowe – Caravelle oraz bogatsza Multivan. Pojazd oprócz Europy trafiał również na rynki Ameryki Północnej, gdzie sprzedawany był pod nazwą Eurovan, występował również na tamtych rynkach w wersji kempingowej pod nazwami Rialta, Vista oraz Sunstar. Transporter T4 zasilany był benzynowymi silnikami o mocy od 67 do 205 KM oraz jednostkami wysokoprężnymi o mocy od 60 do 151 KM.

Schweizerisches Rotes Kreuz (Szwajcarski Czerwony Krzyż) to narodowe, szwajcarskie stowarzyszenie Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca z siedzibą w Bernie. Jest to obecnie największa szwajcarska organizacja pomocowa. SRK składa się z 24 stowarzyszeń kantonalnych, czterech organizacji ratowniczych i dwóch fundacji.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model jest częścią zestawu, w skład którego wchodzi zapora drogowa, trzy figurki sanitariuszy, dwie figurki pacjentów, nosze oraz wózek inwalidzki. Model posiada otwieraną klapę bagażnika. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, szwajcarskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *