Daewoo Espero – Straż Miejska w Zduńskiej Woli (Polska)

Daewoo Espero to samochód osobowy klasy średniej produkowany w latach 1990-1999. Od roku 1996 Espero montowane było również w Polsce, w fabryce Daewoo-FSO na warszawskim Żeraniu. Auto było dostępne wyłącznie jako czterodrzwiowy sedan. Silniki oferowane w tym samochodzie były benzynowe, o mocy od 90 do 105 KM. Skrzynia biegów była manualna – pięciobiegowa, lub automatyczna – czterobiegowa. Jak wskazuje liczba sprzedanych pojazdów, mimo bardzo niskiej ceny (w roku 1999 Espero 1.8 kosztowało 33 600 zł, mniej niż np. o wiele mniejszy Fiat Siena) przy bogatym wyposażeniu standardowym, model ten nie zdobył oczekiwanej popularności jako samochód rodzinny. Był natomiast chętnie kupowany przez taksówkarzy.

Straż Miejska w Zduńskiej Woli to działający na terenie miasta Zduńska Wola organ samorządowy, który ma na celu przede wszystkim ochronę spokoju i porządku w miejscach publicznych, a także ochronę obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej. Ma też czuwać nad porządkiem i kontrolować ruch drogowy (w zakresie określonym w przepisach o ruchu drogowym, o wiele mniejszym niż policja). Współdziała z właściwymi podmiotami w zakresie ratowania życia i zdrowia obywateli, pomocy w usuwaniu awarii technicznych i skutków klęsk żywiołowych oraz innych miejscowych zagrożeń. Do momentu przybycia właściwych służb, zabezpiecza miejsca przestępstwa, katastrofy lub innego podobnego zdarzenia – albo miejsc zagrożonych takim zdarzeniem – przed dostępem osób postronnych lub zniszczeniem śladów i dowodów, a także ustala wstępnie świadków zdarzenia.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury wersji cywilnej, wydanej przez DeAgostini w rumuńskiej serii „Masini de Legenda” jako numer 77. Lista prac obejmowała dołożenie kalkomanii (podarowanych przez Piotrka z blogu Modele Władka, za co serdecznie dziękuję) oraz własnoręcznie wykonanych tablic rejestracyjnych. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *