KamAZ-53213 – Pozharno-spasatel’naya sluzhba no. 16 goroda Kazani (Rosja)

KamAZ-53212 to rodzina samochodów ciężarowych produkowanych w latach 1980-2002. Model stanowił następcę KamAZa-5320. W stosunku do poprzednika wzmocniono ramę, osie i wały Cardana. Umożliwiło to zwiększenie ładowności o dwie tony, a także zwiększenie obciążenia przyczepy. Platforma została przedłużona, dzięki czemu uzyskano powierzchnię prawie 14 mkw. Samochód napędzany był ośmiocylindrowym, wysokoprężnym silnikiem początkowo o mocy 207, a następnie 260 KM. Model ten produkowany był w kilkudziesięciu odmianach – wersja 53213 stanowiła podwozie do zabudowy, najczęściej wykorzystywane do wozów gaśniczych oraz żurawi samochodowych. Następcą modelu został, produkowany równolegle od 1995, KamAZ-53215.

Pozharno-spasatel’naya sluzhba no. 16 goroda Kazani to jednostka zawodowej, rosyjskiej straży pożarnej, działającej w mieście Kazań, położonym w Tatarstanie. Jednostka specjalizuje się w dużych i średnich pożarach.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez cenioną przez kolekcjonerów, rosyjską firmę Elecon. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, rosyjskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *