Dodge Monaco – Mount Prospect Police Department (USA)

Dodge Monaco pierwszej generacji jest samochodem osobowym klasy średniej-wyższej, produkowanym w latach 1965-1978. Ten czterodrzwiowy sedan był zasilany silnikami typu R6 oraz V8. Moc była przenoszona na tylną oś. Pojazd wyposażono w trzybiegową automatyczną skrzynię biegów. W latach 1974-1977 Dodge Monaco był jednym z popularniejszych radiowozów amerykańskiej policji (wcześniej korzystano najczęściej z modelu Polara). W czasach eksploatacji tych radiowozów model ten był uważany za najlepiej prowadzącego się sedana dostępnego dla policji. Chwalono go również między innymi za silnik V8, dysponujący mocą 280 KM. Następcami modelu Monaco były modele Intrepid i St. Regis.

Mount Prospect Police Department to amerykańska formacja policyjna, działająca w mieście Mount Prospect w stanie Illinois. Aktualnie służy w niej ok. 80 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Greenlight i wydana w serii modeli Hollywood. Model przedstawia były radiowóz, którym poruszali się bohaterowie filmu „Blues Brothers„. Oprócz charakterystycznej syreny na dachu, zwraca uwagę ciekawie wykonane przez producenta „zdezelowanie” samochodu – uszkodzone napisy, zdarte z drzwi logo, zabrudzenia opon i dołu pojazdu, brak tylnej szyby czy wreszcie taki detal, jak napis na tylnej klapie pozbawiony jednej litery. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne BDR 529 – hołd dla klubu motocyklowego Black Diamond Riders w Toronto.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *