Chevrolet Corvette – Chicago Police Department (USA)

Chevrolet Corvette piątej generacji to sportowy samochód osobowy klasy średniej, produkowany w latach 1996-2004. Auto oferowane było jako dwudrzwiowy kabriolet, coupe lub roadster. Samochód zasilany był benzynowymi jednostkami napędowymi typu V8 o mocy 380 i 405 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na tylne koła.

Chicago Police Department (CPD) to organ policji miasta Chicago w stanie Illinois. Funkcjonuje on w ramach jurysdykcji tamtejszej rady miejskiej. Jest to drugi co do wielkości (po NYPD) wydział policji miejskiej w Stanach Zjednoczonych. CPD liczy obecnie około 15500 pracowników, w tym około 13500 funkcjonariuszy. Jest on jedną z najstarszych obecnie działających policji na świecie – został założony w roku 1835.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Road Champs. Model posiada otwierane drzwi. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *