Plymouth Fury – Port Authority of New York and New Jersey Police Department (USA)

Plymouth Fury to samochód osobowy klasy wyższej, produkowany przez Chryslera pod marką Plymouth w latach 1956-1978. Auto powstało jako pokaz możliwości producenta, tzw. model halo. Powstało siedem generacji modelu, z których każda była produkowana w różnych wersjach nadwoziowych. Nazwa modelu po polsku oznacza „furię„.

Port Authority of New York and New Jersey Police Department (PANYNJPD) to amerykańska formacja policyjna, która chroni przestrzegania prawa na terenie lotnisk, mostów, tuneli, portów morskich, terminali autobusowych oraz wszelkich innych obiektów należących do działającej na terenie stanów Nowy Jork i New Jersey spółki Port Authority of New York and New Jersey (PANYNJ). Główna siedziba tej liczącej obecnie nieco ponad 2200 funkcjonariuszy znajduje się w Jersey City.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Greenlight. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, amerykańskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *