GMC B6000 II/Blue Bird Corporation – Los Angeles Police Department (USA)

GMC/Chevrolet serii B drugiej generacji to seria ciężkich podwozi autobusowych, produkowanych w latach 1984-1991. Model ten został zaprojektowany i był sprzedawany jako tzw. cowled, czyli podwozie do zabudowy, którą wykonywały firmy zewnętrzne. Zdecydowana większość tych zabudów służyła do przewozu dzieci (autobus szkolny), choć produkowane były także inne, np. policyjne wersje. Model dostępny był z silnikami benzynowymi o pojemności 6,0 l (6000) oraz 7,0 l (7000) oraz z dieslem o pojemności 8,2 l (8200).

Blue Bird Corporation to amerykański producent zabudów. Firma, najbardziej znana z produkcji autobusów szkolnych, wyprodukowała również szeroką gamę innych typów autobusów, w tym autobusy tranzytowe, samochody kempingowe i pojazdy specjalne, takie jak mobilne biblioteki i mobilne centra dowodzenia policji . Obecnie Blue Bird koncentruje swoją ofertę produktów na autobusach szkolnych i rekreacyjnych oraz pojazdów specjalistycznych.

Los Angeles Police Department (LAPD) to departament policji w amerykańskim mieście Los Angeles położonym w stanie Kalifornia. Formacja ta powstała w roku 1869. LAPD obecnie liczy około 10000 funkcjonariuszy pracujących w 19 komisariatach. Jest trzecim pod względem wielkości, miejskim departamentem policji w USA. 

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę IXO. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *